Pazi!park je skupina krajinskih arhitektov, ki delujejo na različnih področjih, kot raziskovalci, urbanisti, načrtovalci in oblikovalci odprtega prostora. Aktivnosti skupine so usmerjene predvsem v seznanjanje in ozaveščanje javnosti o pomenu in vrednosti odprtega prostora v mestih in se udejanjajo preko razstav, delavnic, dogodkov in urbanih intervencij.
Publikacija OTROCI ŽIVIJO SOSESKO povzema priporočila istoimenskega strokovnega posveta, ki je v organizaciji društva Pazi!park potekal januarja 2021 ter je izpostavil smernice, pomembne za opolnomočenje lokalnih skupnosti in občin, da bi lahko pristopile k aktivnejšemu urejanju prostorov za igro v stanovanjskih soseskah.
Dogodek je izpostavil pomen urejenih odprtih prostorov stanovanjskih sosesk. Dobri prostorski pogoji za čim zgodnejše samostojno bivanje otrok na prostem pomembno vplivajo na otroški razvoj, saj prispevajo k fizično bolj spretnim, močnejšim in zdravim otrokom vseh socialnih skupin.
Mesto, prijazno otrokom, je prijazno vsem uporabnikom. Čeprav trenutna praksa pri nas še ne poudarja pomena otrok kot uporabnikov in sooblikovalcev javnega odprtega prostora, pa otroci v mestih postajajo vse bolj aktualna tema, ki se dotika mnogih področij.
Lokacija: Kostanjevica na Krki Čas izvedbe: april – september 2019 Avtorji in sodelujoči: Gaja Trbižan, Urška Kranjc, Goran Jakovac, Meta... Preberi več
Prikaz razvoja igre na prostem v ljubljanskih soseskah Fužine, Ruski car in Savsko naselje, ki na različne načine osvetljuje odnos med otroci in njihovim lokalnim okoljem – odprtim prostorom sosesk.
Dogodek Otroci živijo mesto, s katerim želimo prispevati k razvoju mest, prijaznih otrokom in mladim. Osrednji gost posveta je bil britanski urbanist Tim Gill, ki je ponovno poudaril, da v mestu, ki je prijazno otrokom, bolje živijo vsi prebivalci.
Serija ustvarjalnih delavnic v parku z otroci , skozi katere želimo povezati slovensko otroško tradicijo (rime, pesmi, pripovedi in igre) in uporabo rastlin, delov rastlin oziroma drugih naravnih materialov.
Zelemenjava poteka že od leta 2012 v organizaciji Darje Fišer, Polone Brajer in Urše Pogačnik. V letu 2017 smo koordinacijo platforme in Vseslovenske Zelemenjave prevzeli Pazi!park, ki pa se od koordinacije poslavljamo in jo predajamo naprej iniciativi Podružnica.